izciršana

Kā iesniegt cirtņa failus?

Tehniskās prasības cirtņa failu iesniegšanai.

Kas ir izciršana?

Poligrāfijā izciršanu pielieto, lai izgatavotu jebkuras formas poligrāfijas produkciju pēc noteikta šablona. Izciršana iespējama uz dažādiem materiāliem: kartona, papīra, plastika, plēves utt. Izciršanu pielieto izgatavojot kartona kastes, mapes, iepakojumu produkciju, etiķetes, POS materiālus, aploksnes, oriģinālas atklātnes, kalendārus un citu produkciju.

Lai izgatavotu sarežģītas formas izdevumus tiek pielietoti trīs izciršanas paņēmieni, kuros izmanto: kustīgo nazi, nekustīgo figūrnazi, rotācijas cirtni.

Izciršana uz tīģeļpreses (kustīgie naži)

Tīģeļpreses ir pašas izplatītākās un funkcionālākas preses, jo var izpildīt vairākas dažādas operācijas uzreiz: izciršanu, perforāciju, bigošanu. Daži tīģeļprešu modeļi var veikt folijas karstspiedi.

Smagā tīģeļveida tipa presē izmanto svārsta veida kustīga figūrnaža principu. Lielās smagā tipa izcērtamas preses pieļauj liela formāta, dažādu biezumu un blīvumu iespiedprodukcijas apstrādi. Presēs ar programmēto vadību cirtnis pēc katra darbības cikla pārvietojas citā stāvoklī. Tas pieļauj uz loksnes izcirst pat vairākus desmitus vienādas, maza formāta figūras. Šīs izcērtamās preses ir universālas un spēj apstrādāt jebkuru produkciju, bet to darbības ātrums ir neliels, tādēļ šīs preses pārsvarā izmanto lielformāta taras un iepakojuma izciršanai.

Nekustīgais figūrnazis

Izciršanas princips ar nekustīgo figūrnazi tiek pielietots mazgabarīta, vienkāršas konstrukcijas pusautomātos. Izspiešanas princips caur cauruļveida figūrnazi nepieļauj izgatavot sarežģītas formas, tādēļ tos izmanto vienveidīgu etiķešu, kabatas kalendāru, telekaršu u.c. taisnstūra veida produkcijai, kurai ir noapaļoti stūri.

Rotācijas izciršana

Princips paredz izmantot griezējnažus, kuri ir izvietoti uz cilindriskas virsmas ar cietu cilindrisku paliktni – marzānu.

Šis izciršanas princips prasa izpildierīču precizitāti. Tādēļ naži tiek gatavoti no augstvērtīga tērauda, izmantojot lāzergravēšanu speciālās gravēšanas iekārtās. Nažus gatavo no lokšņu tērauda. Rotācijas izciršanas paņēmienu plaši pielieto lielu tirāžu pašlīmējošo materiālu ražošanai. Izciršana notiek tikai etiķešu materiāla biezumā, bet adhezīvā (lipīgā) apakšējā aizsargkārta kalpo par savdabīgu marzānu cilindriskajam figūrnazim. Šis paņēmiens prasa lielus ieguldījumus speciālā aprīkojuma un nažu iegādei. Augstais darba ražīgums padara šo paņēmienu par konkurētspējīgu dažādu etiķešu ražošanā.

raksti mums

    * Obligāti aizpildāmie lauki. Piespiežot pogu “Sūtīt” Tu piekrīti savu personas datu nodošanai un apstrādei SIA “enivo”.