maisiņi

 • Operatīvi un izdevīgi apdrukāsim gatavus vai izgatavosim no nulles jebkāda veida papīra maisiņus.
 • Nepieciešams arī dizains un makets? Izstrādāsim gaumīgu, tehniski precīzu un Tava uzņēmuma vadlīnijām atbilstošu papīra dāvanu maisiņu dizainu, kā arī sagatavosim to drukai.   
 • Neder neviens no standarta risinājumiem? Viss kārtībā – sazinies ar enivo klientu konsultantu un mēs Tev palīdzēsim realizēt pat vispārdrošāko papīra maisiņu projektu.
SAZINĀTIES

papīra maisiņi ar apdruku

kas ir papīra maisiņi?

Papīra dāvanu maisiņi ir vērtīgi klientu, darbinieku un sadarbības partneru apdāvināšanai. Neskaitāmās dizaina iespējas ļauj papīra maisiņus padarīt par efektīvu reklāmas materiālu. Tieši mazumtirdzniecības nozare ir iecienījusi papīra maisiņus pasniegt veikalā kopā ar nopirkto preci, lai Tev kā klientam būtu ērti pārnēsāt pirkumus, vienlaikus reklamējot veikala zīmolu. Papīra dāvanu maisiņi pieejami vairāk kā 100 dažādos izmēros, tāpēc tie noderēs  gan iesaiņojot mazu, smalku krūzīti gan milzīga izmēra segu vai mēteli.

Papīra dāvanu maisiņiem visizplatītākās ir divas kategorijas – dāvanu maisiņi ar lamināta pārklājumu un auduma rokturiem un tā saucamie kraftpapīra maisiņi. 

papīra dāvanu maisiņi ar laminātu

Izturības ziņā dāvanu maisiņi ar lamināta pārklājumu ir izturīgāki (arī lietū) un tos no kraftpapīra maisiņiem var atšķirt pēc tekstūras – lamināta pārklājuma maisiņi ir gludāki un masīvāki. Ja vēlies kaut ko neierastu, ekskluzīvu un iespaidīgu, tad dāvanu maisiņus ir iespējams izgatavot no krāsaina dizaina papīra. Šo papīru īpašu padara tā biezums un dažādās faktūras – strīpas, punktiņi, rievas un citi elementi. Tāpat papīra dāvanu maisiņiem dažādus dizaina elementus var gan pārklāt ar glancētas lakas spīdumu, gan karstspiedes tehnikā iespiest reljefā vai ar foliju uzņēmuma nosaukumu, logo vai citu simboliku, lai kopumā radītu pievilcīgu un izsmalcinātu uzņēmuma iespaidu.

kraftpapīra dāvanu maisiņi

Pēdējos gados ir novērota tendence, ka ar vien lielāku popularitāti dāvanu un pirkumu iesaiņošanai iegūst kraftpapīra maisiņi ar savītiem (retāk, ar plakaniem) papīra rokturiem. Šiem papīra maisiņiem ir iespējamas ļoti lielas tirāžas ar personalizētu apdruku. Cenas ziņā kraftpapīra maisiņi ir pievilcīgāki par dāvanu maisiņiem ar lamināta pārklājumu, bet tas lielā mērā ir atkarīgs no tirāžas, krāsu skaita un apdrukājamā laukuma izmēra. Var izgatavot kraftpapīra maisiņus arī pilnībā apdrukātus, taču minimālais pasūtījums tad ir 10 000 gab.

Ja nepieciešams neliels kraftpapīra maisiņu daudzums, tad tos apdrukā jau gatavus. Šādā gadījumā svarīgi ņemt vērā dažas nianses:

 • vislabāk krāsa turas uz baltiem vai brūniem kraftpapīra maisiņiem, uz citām krāsām var rasties problēmas (piemēram, drukājot baltu krāsu uz bordo maisiņa, drukas tinte šo bordo krāsu nedaudz izēd, sajaucas ar to un rezultātā – druka sanāk rozā)
 • gatavu kraftpapīra maisiņu nevar apdrukāt līdz malām, jāparedz vismaz 10 mm attālums no katras malas un 70 mm no augšas (kur tiek līmēti rokturi)
 • uz gataviem kraftpapīra maisiņiem tiek drukāts sietspiedes tehnoloģijā, kas nozīmē konkrētas krāsas (pantoņi) bez krāsu pārejām (gradientiem)

plastikāta maisiņi

Plastikāta maisiņi kādreiz bija populārākais un visbiežāk izmantotais maisiņu veids daudzus gadu desmitus, kā arī bija viena no patērētākajām precēm pasaulē. Šobrīd situācija strauji mainās un plastikāta iepakojuma lietošana tiek aktīvi mazināta par labu papīram un citiem pārstrādājamiem iepakojumu veidiem un materiāliem. Plastikāta maisiņu ražotāji seko līdzi globālajām ekoloģijas tendencēm, tāpēc arī piedāvā maisiņu izgatavošanu no pārstrādājamiem materiāliem un tādiem, kuri ātri sadalās.

Tāpat kā papīra dāvanu maisiņiem, arī plastikāta maisiņiem ir pieejamas dažādas formas (galvenokārt ar izgrieztiem, pielīmētiem vai T-kreklu tipa rokturiem) un materiāli (HDPE, LDPE, ECO u.c.). Plastikāta maisiņi ir īpaši ērti lietošanā un glabāšanā, jo neaizņem daudz vietas un ir izmantojami vairākkārt.

Plastikāta maisiņiem svarīgi zināt:

 • atkarībā no maisiņu tipa, minimālais pasūtījuma apjoms ir 5000 vai 10 000 gab.
 • izgatavošanas termiņš vidēji ir 1.5 līdz 2 mēneši
 • cenu ļoti ietekmē krāsu skaits un dizaina noklājums
 • plēves maisiņiem, dēļ ražošanas tehnoloģijas, var būt tirāžas svārstības līdz +/- 10%

papīra maisiņi – komentāri, padomi un ieteikumi

Lai Tev atvieglotu papīra dāvanu maisiņi izgatavošanu, esam apkopojuši atbildes uz populārākajiem jautājumiem, kā arī sagatavojuši dažus profesionālus ieteikumus:

 • papīra maisiņa izmēra atšķirība vienā virzienā tikai par 1 cm var ļoti ietekmēt cenu
 • klasiskie papira dāvanu maisiņi vienmēr tiek laminēti papildu aizsardzībai. Netiek laminēti tikai nekrītota, dizaina vai kraftpapīra maisiņi
 • papīra dāvanu maisiņiem ir iespējams apdrukāt iekšpusi un kartona ieliktni
 • papīra maisiņi ar auduma rokturiem vidēji iztur 5 kg un papīra biezums šo faktoru neietekmē (biezāks papīrs nenozīmē lielāku izturību)
 • papīra maisiņiem ar auduma rokturiem katras puses rokturis var būt savā krāsā
 • laminēto papīra maisiņu dizainu iespējams izcelt ar dažādām pēcapstrādes tehnoloģijām – UV izlakošana, reljefa iespiešana, karstspiede ar foliju u.c.

papīra maisiņu izgatavošana un apdruka pie enivo

enivo ir regulāra pieredze dažādu papīra maisiņu dizaina un apdrukas projektu realizācijā jau kopš 2007. gada. Ko tas nozīmē Tev: 

 • pārdomāts dizains – Tavu papīra maisiņu dizaina un maketa izstrādi veiks profesionāli dizaineri un maketētāji ar daudzu gadu pieredzi
 • personīgs projektu vadītājs – katrs Tavs papīra maisiņu projekts tiks veiksmīgi realizēts
 • kvalitāte – papīra maisiņi ar auduma rokturiem neizjuks, jo izmantojam tikai kvalitatīvu līmi, kartonu un auduma rokturus ar mezglu
 • izdevīgums – drukājot lielākus daudzumus, cena par vienību būs līdzīga vai mazāka kā veikalā nopērkamajiem papīra dāvanu maisiņiem
 • efektivitāte – labojumu ieviešana nesagādās problēmas, jo maisiņu dizains tiek veidots tā, lai šis process būtu maksimāli vienkāršs
 • daudzveidība – Tev ir pieejami vairāk kā 100 dažādi maisiņu izmēri un rokturu krāsas
 • individuāla pieeja – neregulāras formas papīra maisiņu izgatavošana paver Tev iespēju vēl unikālāk uzrunāt Tavus klientus
 • organizētība – nekad nedzēšam ārā failus. Tu vienmēr varēsi ērti veikt jaunu papīra maisiņu pasūtījumu, jo spēsim to ātri saskaņot un apstiprināt
 • bezmaksas piegāde visā Latvijas teritorijā līdz pašām durvīm. 

interesanti par papīra dāvanu maisiņiem

Šeit tu uzzināsi dažus interesantus faktus par dāvanu maisiņiem:

 • pirmo papīra maisiņu industriālās maisiņu ražošanas iekārtu izgudroja Francis Volle 1852. gadā. Pēc profesijas Francis Volle bija skolotājs. Viņš sāka apspēlēt ideju par papīra maisiņiem un pirmos mēģinājumus locīja kā origami. Lai gan pirmie izmēģinājumi bija neveiksmīgi, beigās tika atrasta īstā metode, kas kļuva par stabilu pamatu mūsdienu dāvanu maisiņiem
 • dāvanu iesaiņošana pirmo reizi dokumentēta senajā Ķīnā 200 gadus p.m.ē. Dāvanas tika saiņotas papīrā, veidojot aploksnes formu. Šīs dāvanas Ķīnas galms pasniedza saviem ierēdņiem
 • papīra maisiņiem plakanu apakšu ieviesa izgudrotāja Margareta E. Knaita 1871. gadā
 • 1912. gadā radās tādi papīra maisiņi, kādus pazīstam šodien – ar rokturiem. Tie varēja izturēt svaru līdz pat 34 kg. Jaunatklātie maisiņi kļuva tik populāri, ka 1915. gadā jau tika pārdots vairāk kā miljons maisiņu
 • 2015. gadā tika radīts pasaulē lielākais kraftpapīra iepirkumu maisiņš, kurš bija 22,5 m garš un 15,41 m plats un 3,36 m dziļš. Šis iepirkumu maisiņš pēc proporcijām precīzi atbilda parastam iepirkumu maisiņam

Tevi vēl varētu interesēt

klientu atsauksmes

Skatīt pilnas atsauksmes

pirms dodies ciemos – sazinies!

Darba dienās no 8.00 līdz 17.00

Adrese: Pērnavas iela 42, Rīga, LV-1009, Latvija (ērta iebraukšana stāvvietā no Vārnu ielas 22)

Tālrunis: +371 67 278 992,
+371 20 159 890

E-pasts: enivo@enivo.eu

Darba dienās no 8.00 līdz 17.00

Adrese: Pērnavas iela 42, Rīga, LV-1009, Latvija
(ērta iebraukšana stāvvietā no Vārnu ielas 22)

Tālrunis: +371 67 278 992, +371 20 159 890

E-pasts: enivo@enivo.eu

raksti mums

  * Obligāti aizpildāmie lauki. Piespiežot pogu “Sūtīt” Tu piekrīti savu personas datu nodošanai un apstrādei SIA “enivo”.