laminēšana

Kas ir laminēšana?

Laminēšana ir izstrādājuma (plakāti, kartes, lielformāta izdrukas, fotogrāfijas) ievalcēšana caurspīdīgā plēvē, kas aizsargā to no mitruma, ķīmisku elementu un UV staru iedarbības, kā arī nodrošina mehānisku izturību.

Veiksmīgi izvēloties konkrētajam darbam piemērotāku laminēšanas plēvi un veidu, iespējams darbu padarīt skaistāku, izteiksmīgāku un krietni pagarināt tā lietošanas laiku.

Lamināta veidi:

  • Glancēts lamināts piedod izdrukai spilgtumu, krāsas kļūst “sulīgākas”. Tādu darbu jāizvairas izvietot vietās, kur ir tiešs apgaismojums, jo lamināts reflektē krītošo gaismu;
  • Matētais lamināts savukārt krāsas pieklusina un piedod attēlam noslēpumainību. UV lamināts aizsargā produkciju no tiešiem saules stariem, pasargā krāsas (sevišķi zilo un sarkano) no izbalēšanas.
  • Samtainajam laminātam ir tādas pašas īpašības kā matētajam, taču tam ir divas papildu priekšrocības – tas ir izturīgāgs pret mehānisko iedarbību (skrāpējumi, nospiedumi) un patīkamāks uz tausti (velvetam līdzīga sajūta).

Laminēšana iedalās:

  • Karstā laminēšana. Izdruka tiek ievalcēta caurspīdīgā lamināta apvalkā no abām pusēm. Darbs tiek veikts pie 110 grādu temperatūras;
  • Aukstā laminēšana. Izdrukām tiek pārklāta aizsarglīmplēve no vienas puses.

Ierobežojumi

  • Laminēšanai tiek izmantotas dažāda biezuma plēves no 32 līdz 250 mikroniem.

raksti mums

    * Obligāti aizpildāmie lauki. Piespiežot pogu “Sūtīt” Tu piekrīti savu personas datu nodošanai un apstrādei SIA “enivo”.